Już 11 października na obiekcie U7 w Gdyni rozpocznie się kolejny sezon Bowlingowej Ligi U7, czyli najbardziej prestiżowych i znanych rozgrywek bowlingowych w Trójmieście. Do ligi mogą przystąpić zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, wystarczy jedynie zebrać liczącą co najmniej trzech zawodników drużynę. Fazę zasadniczą zaplanowano na jesień, zaś finał BLU 7 odbędzie się wiosną.

Zanim przejdziemy do konkretów, pora jeszcze na krótki rys historyczny. Historia ligi bowlingowej w U7 zaczęła się pisać już w 2005 roku. Od tamtej pory Bowlingowa Liga Biznesu przemianowana później na BLU 7 toczy się bez przerwy, zaś wielu graczy, którzy są z Nami do tej pory, pamięta jeszcze jej początki. Wśród zawodników, którzy ponownie staną do rywalizacji, znajdą się tacy bowlingowi wyjadacze jak Andrzej Czyżewski, Kazimierz Rybicki, czy Jan Szczodrowski, postacie doskonale znane na trójmiejskiej bowlingowej scenie. Czy poprowadzą swoje drużyny do najwyższych laurów? Czy może zza ich pleców wyskoczy któryś z młodych wilków, jak choćby Przemysław Piszcz, czy Aleksander Minowski? To się okaże!

Sezon zasadniczy składa się z dziewięciu ligowych odsłon. Koszt jednej kolejki to 75 złotych od zespołu. Podobnie jak przy okazji poprzednich edycji jedna kolejka jest rozgrywana co tydzień, zaś pierwszą odsłonę zaplanowano na 11 października. Do rozgrywek mogą przystąpić zarówno starzy wyjadacze, którzy niejednokrotnie posmakowali już rywalizacji w tej formie, jak i zupełnie nowe zespoły. Istotne jest, aby każda przystępująca do ligi drużyna składała się co najmniej z trzech zawodników. Jeśli graczy jest więcej, można rotować składem, choć należy pamiętać o tym, że zawodnicy nie mogą się zmieniać w trakcie rozgrywania kolejki – na przykład między jedną, a drugą grą.

Warto także pomyśleć o tym, aby wprowadzić do składu…kobietę. Albowiem każda niewiasta będzie nagradzana handicapem w postaci 30 punktów, podobnie jak seniorzy (osoby po 60 roku życia). Można dywagować, czy to dużo, czy to mało, my tylko dodamy, że jeśli jest kobieta, która potrafi rzucać na dobrym poziomie, a doskonale wiemy, że na trójmiejskiej scenie bowlingowej można takie znaleźć, to te dodatkowe punkty mogą się przydać 🙂

W każdej kolejce zespół rozgrywa trzy gry. Do klasyfikacji bierzemy wynik dwóch najlepszych gier drużynowych, o czym warto pamiętać. Warto również wspomnieć o tym, że każda ligowa kolejka będzie rozpoczynać się od piętnastominutowej rozgrzewki, co jest szczególne istotne w kontekście jednej zmiany. Mianowicie, każda kolejka ligowa będzie rozgrywana na innym smarze, takim samym dla wszystkich drużyn. Zatem wspomniana rozgrzewka może być dla graczy niezwykle pomocna, właśnie po to, aby poczuć nowe smarowanie, aby jeszcze lepiej wejść w grę. Albowiem w przypadku rywalizacji w BLU7 każdy rzut jest niemal na wagę złota.

Po sezonie zasadniczym zostanie sporządzona klasyfikacja, a na jej podstawie zostaną utworzone pary już pod kątem wiosennego finału BLU7. Na zwycięzców w turnieju finałowym czekają zarówno nagrody pieniężne, jak i specjalne pakiety imprezowe. Co istotne, przewidziano również nagrodę dla zespołu, który na koniec naszych zmagań zajmie miejsce tuż za podium.

No i cóż. Pozostaje nam tylko niecierpliwie czekać na pierwsze kolejki. Zobaczy, kto pierwszy wstrzeli się z formą, czy ktoś nas pozytywnie zaskoczy? A może, zupełnie niespodziewanie, objawi się nowa gwiazda rodzimego bowlingu? Takie niespodzianki to chyba nie tylko my lubimy, wobec czego nie ukrywamy, że byłoby to, chyba, najlepsze rozwiązanie!