Historia U7

Początkowo mieliśmy być gdańską restauracją, która wraz ze strzelnicą została zlokalizowana w unikatowym miejscu, jakim jest niewątpliwie poniemiecki bunkier z 1942 roku. Zresztą do dziś klienci mogą obserwować jego grube wojenne mury wraz z ich oryginalną strukturą. Jednakże podpatrzone przez nas zainteresowanie bowlingiem u zachodnich sąsiadów przesądziło, że cały kompleks został wyposażony w automaty do gry w kręgle. Tak właśnie powstała idea bowlingu w Polsce. Tak, Tak… Właśnie Nasze U7 Gdańsk było pierwszą automatyczną kręgielnia w kraju. Uroczyste otwarcie, przy udziale między innymi śp. ks. Jankowskiego, nastąpiło 17 stycznia 1997 roku o godzinie 17.17.

Ciekawostka:
Czy wiesz skąd pochodzi nazwa Centrum U7? To proste: Pierwszy obiekt U7 powstał w Gdańsku, pod ziemią przy Pl. Dominikańskim 7. Jeśli „pod ziemią” – to Underground. Jeśli Pl. Dominikański 7 – to 7. Wychodzi nam Underground 7. W skrócie U7. Centrum U7.

Zatem na samym początku specjalizowaliśmy się w siedmiu usługach. Siedem usług na siedem dni tygodnia. W skład kompleksu wchodziły: cztery tory bowlingowe, cztery stoły bilardowe, strzelnica oraz sala fitness wraz z sauną. Dodatkowo dart i gastronomia. Co ciekawe, nawet wejście do klubu prowadziło od drugiej strony niż jest to obecnie.

Były to ciekawe czasy dla polskiego bowlingu. Nie istniała nawet Sekcja Bowlingu Polskiego Związku Kręglarskiego. Nie było zawodowych graczy. Ciekawostką jest fakt, że właśnie w U7 Gdańsk odbywały się pierwsze eliminacje do bowlingowego pucharu świata, który odbywał się w Kairze.

Drugi obiekt U7 otworzyliśmy w 2000 roku. Tym razem wybór padł na byłe garaże oraz stację benzynową, które kiedyś należały do gdyńskiej Milicji Obywatelskiej. Do dziś U7 Gdynia zawiera w sobie dziewięć torów bowlingowych oraz cztery stoły bilardowe. Uroczyste otwarcie nastąpiło 17 lutego.

Rok 2008 to kolejny przełom w naszej historii. Przeprowadziliśmy gruntowną renowację naszego obiektu w Gdańsku. Po blisko 10 latach istnienia zlikwidowana została strzelnica oraz część fitness. W zamian postawiliśmy kolejne tory bowlingowe i stoły bilardowe. Od tego czasu dysponujemy łącznie 17 torami bowlingowymi i 14 stołami bilardowymi.

Początki istnienia obu obiektów nie były łatwe. Bowling nie był znany większości mieszkańców Trójmiasta. Wielu klientów nie wiedziało nawet jak chwycić kulę do gry. Klienci wykupując grę zajmowali tory najbliżej ścian, tak jakby chcieli być niezauważeni.

Ale to już przeszłość… Od początku naszej historii jako pionierzy na rynku, aktywnie propagowaliśmy bowling jako sport i rekreację. Zaczęliśmy od wprowadzania całej masy promocji oraz tworzenia specjalnych ofert dedykowanych. Staliśmy się kultowym się miejscem organizacji urodzin dla dzieci, miejscem gdzie nauczyciele prowadzili swoje lekcje wychowania fizycznego przy bowlingu. Zabawa przy kręglach zaczęła dominować podczas organizacji imprez firmowych. Zaczęliśmy organizować turnieje bowlingowe. Najpierw skromne: np.: Dart & Bowling, w którym gracze mogli wygrać 1000 złotych, 1000 niemieckich marek lub 1000 dolarów. Później u nas można było też wygrać samochód osobowy oraz wycieczkę do Paryża. Wśród całej masy były też turnieje dla rodzin, księży, dziennikarzy a nawet przedwyborczy turniej dla osób, które kandydowały na kadencję sejmową. To wszystko sprawiało, że bowling w Centrum U7 stawał się coraz bardziej popularny. Jak grzyby po deszczu powstawały kolejne kluby bowlingowe w całej Polsce. Gracze zawodowi, którzy obecnie są jednymi z najlepszych w kraju i na świecie, rozpoczynali swoje przygody z bowlingiem właśnie w Centrum U7.

Od 2004 roku pracujemy według normy ISO 9001. Traktujemy politykę jakości jako priorytetowy element rozwoju i przyszłości firmy. Podstawowym celem Systemu Zarządzania Jakością, przyjętym przez Zarząd Centrum U7, jest dążenie do pełnej zbieżności realizacji oferowanych usług z oczekiwaniami klientów.

Od wielu lat staramy się propagować bowling wśród najmłodszych. To własnie stąd pomysł organizacji Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych (od 2006 roku), imprezy całkowicie darmowej dla Trójmiejskich szkół. Od roku 2011 zawody, są imprezą rangi wojewódzkiej. Bylismy też jedną z pierwszych firm organizujących tematyczne przyjecia urodzinowe dla dzieci. Jesteśmy pierwszą kręgielnią, która…jeździ z kręglami po szkołach. Taką formę promocji rozpoczęliśmy w październiku 2013 i z powodzeniem ją rozwijamy.

Od 2005 roku nieprzerwanie prowadzimy Ligę bowlingową. Poprzednio o nazwie Bolwingowa Liga Biznesu – później przemianowana na Bowlingową Ligę U7. W 2009 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy dla naszych bowlingowców turniej All Star, który miał wyłonić najlepszego wśród najlepszych zawodników BLU 7.

Ciekawostka:
Czy wiesz jak wygląda logo U7? Kiedyś w zamierzchłych czasach komputerów 8-bitowych zostało stworzone logo czarno-białe z napisem U7. Następnie zostało przekształcone w logo kolorowe, a naszą podstawową barwą został pomarańcz. Od 2008 roku używaliśmy jako logo białego napisu U7 na pomarańczowym tle z dopiskiem „Rok założenia 2007”. W 2012 roku odświeżyliśmy logo na bardziej nowoczesne.

Kolejnym rokiem zmian był rok 2011. Przeprowadziliśmy generalny remont obiektu U7 Gdynia. Przede wszystkim wymieniliśmy wysłużone tory bowlingowe. Dzięki nowym torom gra stała się jeszcze płynniejsza i ciekawsza. Warto dodać, że wszystkie tory bowlingowe w Centrum U7 są w specjalny sposób konserwowane i codziennie smarowane za pomocą profesjonalnej maszyny.

Odświeżyliśmy całkowicie wystrój kręgielni. Kolory stały się żywe i wesołe, tak aby klimat na obiekcie sprostał wymaganiom wszystkich klientów, zwłaszcza tych najmłodszych. Kolejną nowością był system telewizji dostępny na obu obiektach. Od tej chwili jesteśmy nie tylko miejscem gry i zabawy ale także miejscem spotkań, gdzie każdy może wygodnie usiąść i w miłej atmosferze na ponad 100-calowym ekranie oglądać relacje z największych wydarzeń sportowych. Co za tym idzie, oba obiekty wyposażyliśmy w wygodne sofy i fotele, na których każdy klient będzie mógł wypocząć po emocjonującej grze, korzystając z usług gastronomicznych Centrum U7.

Z kolei rok 2012 to pierwszy rok istnienia naszego ogródka letniego przy U7 Gdynia, oraz sezonowej sprzedaży lodów. Świeża rybka? Wygodne miejsce w na świeżym powietrzu? Atrakcje dla dzieci? To wszystko u nas.

Kolejna bardzo ważna data w naszej historii U7 to 10 stycznia 2020 r. – wówczas nastąpiło otwarcie naszej trzeciej kręgielni w Gdańsku Wrzeszcz. Jest to nasz największy i niewątpliwie najnowocześniejszy obiekt, w którym znajduje się aż 17 torów bowlingowych. Nasi goście mogą również skorzystać z naszych stołów bilardowych, stanowisk do gry w darts czy ze strefy gastronomicznej, w której znajdują się wygodne loże.

U7 Wrzeszcz wyróżnia unikalny klimat oraz niebanalny wystrój nawiązujący do architektury dworca kolejowego i współgrający z miejscem, w którym się znajduje. Zostało to docenione w międzynarodowym konkursie Bowlers Journal International Design Awards, gdzie w grudniu 2020 otrzymaliśmy nagrodę najładniejszej kręgielni na świecie.

Pełna nazwa konkursu to 2020 BJI (Bowlers Journal International) Architecture & Design Awards i brało w nim udział 46 kręgielni z całego świata! Nagrody w plebiscycie przyznawano w kategorii zarówno architektury, jak i wystroju wnętrz poszczególnych obiektów. Centrum U7 Wrzeszcz zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii najlepszego wystroju nowej kręgielni, a w argumentacji podkreślono połączenie industrializmu z elementami życia miejskiego.

Śmiało można powiedzieć, że tworzymy historię polskiego bowlingu! Staramy się myśleć o co najmniej dwa kroki do przodu. Jesteśmy nie tylko pierwszą kręgielnią w Polsce. Jesteśmy również pierwszą kręgielnią – i pewnie jedyną – która zrobiła kręgle na świeżym powietrzu. Nasz autorski pomysł, który zaprezentowaliśmy ponad rok temu, okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem dzięki temu wielu z Was mogło pograć w kręgle “pod chmurką” na wielu imprezach organizowanych choćby przez Miasto Gdynia. To właśnie U7, jako pierwsze w Polsce, zorganizowało konkurs gry w kręgle na PGE Arenie, podczas meczu Lechii Gdańsk, jak również podczas meczów Asseco Gdynia, Atom Trefl Sopot, Trefla Sopot, czy gdyńskiej Arki. Niby takie proste rozwiązanie, ale… nikt wcześniej na to nie wpadł!

To również pracownicy Centrum U7 zapoczątkowali jeżdżenie z kręglami po… trójmiejskich szkołach. To był nasz projekt, który zaczęliśmy realizować wspólnie z koszykarkami Riviery Gdynia i który okazał się… świetnym pomysłem! Teraz, zupełnie za darmo, każda szkoła może zaprosić Nas po to, byśmy zrobili pokazową grę w kręgle podczas lekcji wf. Tego również nikt wcześniej nie robił.

U7 jest również prekursorem nawiązywania współpracy partnerskiej z klubami sportowymi, jak również innymi partnerami działającymi na różnych płaszczyznach. Dzięki temu jesteśmy obecni na właściwie każdym wydarzeniu sportowym toczonym w Trójmieście, jak również mamy możliwość rozdawania na obu naszych obiektach biletów, voucherów i zaproszeń do wielu świetnych miejsc. W U7 możesz wygrać bilet na mecz właściwie dowolnej, liczącej się w Trójmieście drużyny, ale także zaproszenie na masaż, do parku rozrywki, na gokarty, czy na przepyszną kolację.

Rozwijamy się z roku na rok. Z każdym kolejnym jesteśmy CORAZ LEPSI. Od 1997 roku piszemy historię polskiego bowlingu i wiecie co? Jeszcze sporo pięknych kart przed Nami!